Diety 1-dniowe

Diety 1 – dniowe są najczęściej dietami oczyszczającymi, tego rodzaju dietę oferuje catering dietetyczny olsztyn. Mają one raczej proste zasady i mogą mieć różne przeznaczenie. Poniżej przedstawię 3 przykłady diet 1 – dniowych.

Dieta 1 – dniowa na płaski brzuch
Jest to dieta oczyszczająca, która ma dodać energii i dać uczucie lekkości. Przez cały dzień należy pić wodę mineralną ( z posiekana natką pietruszki ), sok owocowy i napar ziołowy. Dzięki oczyszczeniu organizmu z toksyn uzyskamy lepsze samopoczucie, a przy okazji można stracić podobno około 1 kilograma na wadze. Raczej nie zagwarantuje to płaskiego brzucha jak sugeruje nazwa diety.

dieta oczyszczająca odchudzająca

Dieta zbożowa
Kolejna dieta jednodniowa tym razem dla osób z wysokim cholesterolem. Należy spożywać produkty zbożowe zwierające dużo błonnika, który pobudza jelita do pracy i pozwala obniżyć cholesterol.

dieta zbożowa

Dieta jogurtowa
Jest też zwana dieta odmładzającą, ponieważ dzięki niej można odmłodzić swoje ciało oraz wzmocnić układ odpornościowy. Jak sugeruje nazwa jej głównym składnikiem jest jogurt, ale może to być również maślanka, kefir czy kwaśne mleko, zależy kto co lubi. Żywe kultury bakterii zawarte w wyżej wymienionych produktach usuwają z przewodu pokarmowego szkodliwe drobnoustroje, a także zapobiegają zaparciom i wzdęciom. Powinny być one podstawą każdego z 5 posiłków.

dieta jogurtowa