Grzyby i roztocza w samochodzie – działania myjni samochodowej

Źródeł nieprzyjemnych zapachów w samochodzie jest wiele. Głównym powodem utrzymywania się w aucie nieświeżego zapachu są roztocza i grzyby. Maja one we wnętrzu samochody idealne warunki do bytowania.

Samochód daje im świetną izolację przed warunkami atmosferycznymi oraz dostarcza pożywienia w formie okruchów jedzenia czy startego naskórka naszego pochodzenia. Sprzyjające warunki rozwoju sprzyjają zagoszczeniu się roztoczy i grzybów w wnętrzu naszego samochodu. Dobrze wiemy jak mogą być one szkodliwe dla naszego zdrowia.

Jesteśmy na nie szczególnie narażeni, gdy dużo jeździmy a co za tym idzie długotrwale wdychamy je. Szczególnie groźne są one dla alergików oraz astmatyków. Aby się ich pozbyć i wyeliminować zagrożenie trzeba przeprowadzić zabieg ozonowania wnętrza auta. Ozonowanie to jeden z zabiegów, jaki proponuje nam automyjnia. Oprócz usług takich jak: myjnia ręczna, pranie tapicerki, woskowanie czy czyszczenie wnętrza zabiegi ozonowania również należą do kompleksowych usług. Myjnia samochodowa Olsztyn proponuje je wszystkim swoim klientom. Zabieg ten przeprowadza się za pomocą ozonatora. Rurę urządzenia wkłada się do wnętrza poprzez uchylone okno pojazdu. Po uruchomieniu wentylacji oraz zamkniętego obiegu rozpoczyna się wpuszczanie oczyszczającego ozonu.

Całość zabiegu nie powinna trwać dłużej niż 15-25 minut. Wydłużanie nie jest wskazane ani potrzebne. Po ozonowaniu należy wywietrzyć kabinę. Rezultat odczujemy od razu. W kabinie będzie unosić się czyste powietrze przypominające te zaraz po burzy.